fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Uciekł z Korei Płn., będzie dostawał darmowe ciastka

123RF
25-letni żołnierz z Korei Północnej, który w ubiegłym miesiącu w dramatycznych okolicznościach uciekł z państwa Kim Dzong Una, będzie otrzymywał od południowokoreańskiej firmy Orion Confectionery darmowe ciastka czekoladowe do końca życia - informuje "The Korea Times".

Północnokoreański żołnierz został w czasie ucieczki przez granicę między Koreami kilkukrotnie postrzelony przez ścigających go żołnierzy. Żołnierzom południowokoreańskim udało się go jednak odciągnąć w bezpieczne miejsce, a następnie przetransportować do szpitala.

Teraz do 25-latka, który wciąż dochodzi do sił w szpitalu, trafi 100 pudełek czekoladowych ciastek firmy Orion Confectionery - popularnego producenta słodyczy w Korei Południowej. Żołnierz ma otrzymywać darmowe ciastka tej firmy do końca życia.

Ciastka czekoladowe firmy Orion Confectionery są bardzo popularne w Korei Południowej. Na razie nie może jeszcze przyjmować pokarmów (jest karmiony dożylnie).

Żołnierz, określany przez media jako Oh, uciekł do Korei Południowej 13 listopada. Lekarze z Korei Południowej odkryli, że w jego żołądku znajdują się pasożyty, mężczyzna ma również cierpieć z powodu żółtaczki, której nabawił się w Korei Północnej. 

Jak dotąd Oh przyjmuje tylko płyny. Żołnierz zażyczył sobie jednak, by pierwszym stałym posiłkiem jaki przyjmie było ciastko czekoladowe firmy Orion Confectionery.

Ciastka tej firmy były dostępne w Korei Północnej do 2014 roku. Potem reżim Kim Dzong Una zastąpił je krajowym odpowiednikiem uznając popularność słodyczy z Korei Południowej za zagrożenie dla reżimu. 

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA