fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Obywatel Szwecji wydalony z Polski na wniosek ABW

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że szef MSWiA podjął decyzję o natychmiastowym wydaleniu z Polski obywatela Szwecji Antona T.

Wniosek w sprawie wydalenia Antona T. z naszego kraju złożył szef ABW. Uznano, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Anton T. jest członkiem neonazistowskiego Nordyckiego Ruchu Oporu, który stawia sobie za cel stworzenie, w drodze rewolucji, północnoeuropejskiej republiki socjalizmu narodowego (Nordycki Ruch Oporu posiada swoje oddziały w Szwecji, Finlandii, Norwegii i Danii).

Czytaj także: Nordycki Ruch Oporu budzi opór

W przeszłości obywatel Szwecji był skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności za współudział w zamachach z użyciem improwizowanych ładunków wybuchowych m.in. na ośrodek azylowy w Göteborgu. Do Polski przyjechał na szkolenie paramilitarne, w trakcie którego zamierzał nauczyć się używania takiej samej broni, jaką w zamachu w Christchurch wykorzystał Brenton Tarrant.

ABW począwszy od 2016 r. doprowadziła do wydalenia z Polski łącznie 14 osób. Dodatkowo ABW umieściła w tym okresie 26 osób w wykazie osób, których obecność w Polsce jest niepożądana.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA