fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Hakerzy zaatakowali skrzynkę Dworczyka. Szef KPRM wydał oświadczenie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
We wtorek wieczorem na profilu żony Michała Dworczyka pojawiła się informacja o zaatakowaniu przez cyberprzestępców skrzynki e-mail szefa Kancelarii Premiera. W nocy szef KPRM wydał oświadczenie w tej sprawie.

Opublikowane na Facebooku oświadczenie, jak wynikało z treści, miało być napisane przez Michała Dworczyka. "Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby" - czytamy. Jak później wyjaśnił Dworczyk, zostało ono sfabrykowane.

"Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi" - przekazano. (pisownia oryginalna)

Dodatkowo poinformowano, że część dokumentów została opublikowana w serwisie Telegram. Ich autentyczności nie udało się potwierdzić.  

W nocy Michał Dworczyk opublikował na Twitterze oświadczenie w tej sprawie. 

"W związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na moją skrzynkę email i skrzynkę mojej żony, a także na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe" - przekazał szef KPRM.

"Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - czytamy.

Dworczyk poinformował, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny"

"Z całą pewnością można stwierdzić, iż celem tego typu cyberataków jest dezinformacja i w związku z tym właściwe służby specjalne RP prowadzą wszelkie niezbędne działania wyjaśniające" - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA