fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Koronawirus. Czy hotele będą otwarte na majówkę? Wiceminister odpowiada

Olga Semeniuk
tv.rp.pl
Od naszej dyscypliny i tego jakie będą liczby będzie zależało to, czy w okresie majówki otwarte będą w Polsce hotele - mówiła w Radiu Zet wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

- Nasz resort przygotowuje formę wsparcia dla branż do końca kwietnia - dodała minister Semeniuk.

- Cały czas funkcjonujemy w trybie awaryjnym. Dzisiaj lepiej zakładać gorszy wariant, w którym hotele nie będą otwarte. Natomiast ja tego nie przesądzam - podkreśliła. Jako próg dobowych zakażeń przy którym można byłoby otworzyć hotele w Polsce Semeniuk wskazała ok. 5-7 tysięcy zakażeń na dobę, ale - jak mówiła - nie chce tego jednoznacznie przesądzać.

- Na ten moment nie rozważamy zerowej stawki VAT dla hotelarzy - mówiła też Semeniuk dodając, że gotowe jest natomiast rozporządzenie rozszerzające pomoc dla dotkniętych lockdownem branż.

- Chcielibyśmy równolegle otworzyć wszystkie branże - zapewniła jednocześnie wiceminister. - Ale na pierwszym miejscu jest zdrowie, bo gospodarki zdrowej nie będzie, jeśli nie będzie zdrowego społeczeństwa - dodała.

Mówiąc o odmrożeniu gospodarki Semeniuk nawiązywała do sytuacji z wiosna 2020 roku, gdy łagodzenie obostrzeń następowało wraz z poprawą pogody i coraz wyższymi temperaturami.

- W czasie pandemii ryzykowne jest wybieganie zbyt bardzo w przyszłość i planowanie różnych przedsięwzięć - zaznaczyła też wiceminister.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA