fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mateusz Morawiecki w piątek miał kontakt z zakażonym. Czeka na wynik testu

Premier Mateusz Morawiecki w piątek miał kontakt z zakażoną osobą
AFP
- Premier Mateusz Morawiecki przebywa w budynku rządowym, a jego kalendarz jest realizowany. Oczekujemy na wynik testu - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Od wtorku premier Mateusz Morawiecki przebywa na kwarantannie. Szef rządu miał kontakt z funkcjonariuszem SOP, u którego potwierdzono koronawirusa. Premier w piątek miał kontakt z zakażonym ochroniarzem. Jeszcze we wtorek wieczorem ma być znany wynik testu na obecność koronawirusa.

- O dalszych działaniach związanych z kwarantanną, opieką medyczną i wszystkim co z tym związane - o tym będzie decydował lekarz - przekazał na konferencji prasowej Michał Dworczyk.

- Premier Morawiecki przebywa w budynku rządowym, a jego kalendarz jest realizowany. Oczekujemy na wynik testu - dodał szef Kancelarii Premiera.

- W tej chwili kończy się spotkanie premier z przedstawicielami opozycji. Chcemy podkreślić, że w sytuacji pandemii istotny jest dla nas dialog. Uważamy, że trzeba wznieść się ponad podziały polityczne i wspólnie pracować - relacjonował.

- Spotkanie z opozycją było konstruktywne. Niemal wszyscy uczestnicy tego spotkania mieli dobrą wolę. Wierzę, że będziemy potrafili lepiej współpracować i spokojniej pracować w Sejmie - mówił Dworczyk.

- Chcemy wyjaśniać naszym partnerom rzeczywistą sytuację, jaka jest związana z pandemią. Uważamy, że w tego rodzaju wypadkach trzeba starać się przynajmniej wznieść ponad podziały polityczne i wspólnie pracować, żeby móc znaleźć najlepsze rozwiązania - kontynuował.

Dworczyk powiedział również, że "przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej głównie skupiał się na atakach na rząd". Podczas telekonferencji miał paść postulat likwidacji TVP. Przedstawiciele KO apelowali również o wykonywanie większej liczby testów na obecność koronawirusa. - Przypominamy, że o liczbie testów decydują lekarze. W tym przypadku merytorycznej dyskusji zabrakło - mówił szef Kancelarii Premiera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA