fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Reuters: Polski rząd skręca jeszcze bardziej w prawo

Fotorzepa, Jakub Czermiński
"Rządzący polską nacjonaliści (tak w oryginale - red.) zdają się skręcać jeszcze bardziej w prawo powołując do rządu dwóch ultrakonserwatystów i zwiększając prawdopodobieństwa odnowienia sporu w ramach UE" - pisze Reuters.

Reuters pisze tak o rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego, którego skład zostanie ogłoszony w środę o 15.

Agencja zauważa, że do rządu ma wejść - jako minister edukacji "w ramach starań PiS o wprowadzenie większej liczby konserwatywnych wartości w życiu publicznym" Przemysław Czarnek, 43-letni "wykładowca katolickiego uniwersytetu". Agencja przypomina przy tym, że w przeszłości Czarnek wypowiadał się krytycznie pod adresem środowisk LGBT - w depeszy Reutersa czytamy, że Czarnek użył słów, iż "nie są oni równi normalnym ludziom".

Chodzi prawdopodobnie o wypowiedź Czarnka w TVP Info z czasu kampanii prezydenckiej. Czarnek tłumaczył potem, że chodziło mu o uczestników parad równości, którzy obnażają się w ich trakcie.

Reuters cytuje też słowa Czarnka mówiącego, iż "szkoły powinny chronić dzieci przed moralną i seksualną rewolucją", której źródłem jest "ideologia LGBT".

Agencja podkreśla, że Czarnek mówił w TVP iż ideologia ta jest "sprzeczna z wartościami, które od stuleci stanowią fundamenty polskiego społeczeństwa".

Reuters pisze też o prawdopodobnym powołaniu Michała Wosia (dotychczasowego ministra środowiska) na stanowisko osoby odpowiedzialnej za "tożsamość europejską".

Agencja cytuje Wosia mówiącego, że rząd powinien poświęcić więcej wysiłku na ochronę wartości chrześcijańskich. 

Reuters odnotowuje też, że do rządu - jako wicepremier - ma wejść Jarosław Kaczyński, który "woli pracować zza kulis".

Agencja pisze też, że premier Morawiecki preferuje "bardziej umiarkowane podejście do spraw takich jak prawa gejów, lesbijek i osób transpłciowych" w celu złagodzenia napiętych relacji z Brukselą.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA