fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sebastian Kaleta o spółkach skarbu państwa: Mamy najmniejszy udział

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Powstał raport dotyczący obsadzania spółek skarbu państwa. Raport pokazał, że Solidarna Polska ma w tym najmniejszy udział - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się wczoraj z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Podczas trwającej cztery godziny rozmowy miał przedstawić trzy warunki, od których zależy utrzymanie koalicji.

Zbigniew Ziobro dostał do środy czas na odpowiedź. Nie jest wykluczone, że drugie spotkanie koalicjantów odbędzie się jeszcze we wtorek wieczorem.

O przyszłości Zjednoczonej Prawicy mówił w rozmowie z RMF FM poseł Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

- Jest to niecodzienna sytuacja, że nasi przyjaciele lubują się w ostatnich dniach w złośliwościach - ocenił. 

Zdaniem Kalety poprzednia umowa koalicyjna zakładała, że Solidarna Polska będzie kierować Ministerstwem Sprawiedliwości, dlatego "nie ma najmniejszych powodów, żeby miało się to zmienić".

Wiceminister sprawiedliwości mówił również o obsadzaniu stanowisk w spółkach skarbu państwa. - Solidarna Polska, wbrew temu, co się twierdzi w mediach, nie jest głównym aktorem w kreowaniu polityki kadrowej w spółkach skarbu państwa - powiedział.

W czasie negocjacji powstał raport dot. obsadzania spółek skarbu państwa. I ten raport pokazał, że Solidarna Polska ma w tym najmniejszy udział. Czynnikiem decydującym o obsadzie stanowisk powinny być kompetencje, ale związek z partią polityczną nie jest przeciwwskazaniem - dodał,.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA