fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Podejrzany o zabicie Madeleine McCann łączony z innym zaginięciem

AFP PHOTO / METROPOLITAN POLICE
Niemieccy prokuratorzy prowadzą dochodzenie, czy mężczyzna, którego podejrzewają o zamordowanie brytyjskiej dziewczynki Madeleine McCann, może być również powiązany z zaginięciem innego dziecka w Niemczech.

W tym tygodniu niemieckie i brytyjskie służby ogłosiły, że trwająca od ponad 10 lat sprawa zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann może zostać rozwiązana. Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni obywatel Niemiec.

Christian B. w przeszłości dopuszczał się przestępstw seksualnych, w tym molestowania dzieci i gwałtów.

Czytaj także: 

Zaginięcie Madeleine McCann. Policja ma nowy trop

Niemiecki prokurator: Madeleine McCann nie żyje

Zaginięcie Madeleine McCann. Kim jest podejrzany Niemiec?

Prokuratorzy sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z zagięciem w 2015 roku dziewczynki o imieniu Inga z miasta Schoenebeck w Saksonii-Anhalt.

Inga zniknęła bez śladu w lesie podczas wycieczki z rodziną. "Volksstimme" podaje, że podejrzany posiadał nieruchomość w regionie, w którym dziewczynka zaginęła. 

Powołując się na oficjalne dokumenty śledcze, "Spiegel" opublikował w piątek wyciągi z rozmowy między podejrzanym a przyjacielem w 2013 roku.

Christian B. powiedział znajomemu, że chciałby "złapać coś małego i używać tego przez kilka dni ". W odpowiedzi na sugestię, że jest to niebezpieczne, miał odpowiedzieć, że dowody zostaną zniszczone.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA