fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Roślinne mięso tanieje w sklepach. Ma wyprzeć prawdziwą wołowinę

Impossible Foods
Bloomberg
Impossible Foods poinformowało, że obniży ceny swoich hamburgerów ze sztucznego mięsa o 20 proc. w amerykańskich sklepach spożywczych. To początek walki cenowej producenta białka roślinnego z prawdziwą wołowiną.

Poza tym Impossible Foods informuje, że zwiększa produkcję swoich produktów - informuje agencja Reutera.

Impossible Foods, twórca popularnego Impossible Burger, to jeden z dwóch liderów produkcji roślinnego mięsa obok Beyond Meat. Koncerny wciąż zwiększają produkcje i poszerzają rynek, ponieważ coraz więcej konsumentów dba o zdrowie rezygnując z mięsnej diety a także w trosce środowisko naturalne, dla którego hodowla zwierząt jest o obciążająca.

Popyt na mięso roślinne wzrósł mocno podczas pandemii koronawirusa po tym, jak producenci wołowiny i wieprzowiny zamknęli wiele zakładów mięsnych, aby powstrzymać szybkie rozprzestrzenianie się epidemii.

Firma Impossible Foods z Kalifornii, która już dwukrotnie obniżyła ceny dla dystrybutorów żywności w ciągu roku, potwierdziła, że będzie nadal obniżać ceny swoich produktów.

Sugerowane ceny detaliczne Impossible Burger spadłyby do 5,49 dolarów za sztukę w ponad 17 tys. amerykańskich sklepów spożywczych, poinformowała firma w oświadczeniu, dodając, że wprowadzi podobne obniżki cen w sklepach detalicznych także w Kanadzie, Singapurze i Hongkongu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA