fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Po 175 latach redakcja poparła kandydata na prezydenta

AFP
Po raz pierwszy w swojej 175-letniej historii redakcja magazynu "Scientific American" zdecydowała się oficjalnie poprzeć kandydata na prezydenta USA. We wtorek magazyn ogłosił, że wspiera kandydaturę Joe Bidena na prezydenta.

Redaktor naczelna "Scientific American", Laura Helmuth oświadczyła, że administracja prezydenta Donalda Trumpa okazała się "znacznie gorsza dla społeczności naukowej", niż obawiała się redakcja.

Redakcja wyraziła poparcie dla Trumpa dzień po tym, jak prezydent USA zakwestionował wpływ zmian klimatycznych na szalejące w Kalifornii pożary.

Helmuth zapewniła jednak, że był to zbieg okoliczności, ponieważ tekst z poparciem dla Bidena powstał w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

W "Scientific American" czytamy, że "dowody i nauka wskazują iż Donald Trump szkodzi USA i ich mieszkańcom, ponieważ odrzuca dowody i naukę".

"Scientific American" krytykuje Trumpa za zarządzanie pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz cięcia w budżetach przeznaczonych na naukę.

- Czuliśmy, że jest naszym obowiązkiem, jako część naszej misji, ostrzec ludzi, że Trump wywiera niszczycielski wpływ na badania, naukę, zdrowie i środowisko - podkreśliła Helmuth.Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA