fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: W Paryżu uczyli się niemieckiego zanim USA przybyły

AFP
"Emmanuel Macron zasugerował budowę własnej armii, by chronić Europy przeciwko USA, Chinom i Rosji. Ale to były Niemcy w czasie I i II wojny światowej - jak to się sprawdziło dla Francji? Musieli zacząć się uczyć niemieckiego w Paryżu zanim USA przybyły" - napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

"Jeśli chodzi o handel Francja robi znakomite wino, ale to samo dotyczy USA. Problemem jest, że Francja bardzo utrudnia USA sprzedawanie swoich win Francji i liczy sobie bardzo duże cła, podczas gdy USA ułatwiają (dostęp do rynku) francuskim winom i nakładają niskie cła. Niesprawiedliwe, musi się zmienić" - dodał Trump.

W kolejnym wpisie Trump stwierdził, że Macron ma "bardzo niskie poparcie we Francji" (na poziomie 26 proc.) i stopę bezrobocia blisko 10 proc.

"Próbuje zmienić temat" - ocenił Trump odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Francji o armii europejskiej.

"Przy okazji, nie ma państwa bardziej nacjonalistycznego niż Francja - bardzo dumni ludzie - i mają do tego prawo" - dodał prezydent USA nawiązując do wypowiedzi Macrona, który w czasie obchodów 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej stwierdził, iż "nacjonalizm jest sprzeczny z patriotyzmem".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA