fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Joachim Brudziński: Banaś pracuje na swój wizerunek. Nie jest członkiem PiS

Joachim Brudziński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Chcę wierzyć, wierzę w to głęboko, że pan prezes Banaś w sytuacji, w której okazałoby się, że są poważne zastrzeżenia i zarzuty, zachowa się tak jak trzeba - mówił na konferencji prasowej Joachim Brudziński.

Dzisiaj rano Marian Banaś przyszedł do pracy po bezpłatnym urlopie, jaki wziął na czas badania jego oświadczeń majątkowych przez CBA.

Jak wczoraj napisała „Rzeczpospolita” według nieoficjalnych informacji, ustalenia kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego są niekorzystne dla Banasia – jego majątek ma być za duży w stosunku do zarobków, a CBA – co wiemy nieoficjalnie – chce przekazać sprawę do rozstrzygnięcia prokuraturze.

PiS chciał się pozbyć Banasia i skłonić go do dymisji – ten jednak się postawił i rezygnacji nie zamierza składać.

- Pan prezes Najwyższej Izby Kontroli pracuje już na swój wizerunek, nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, reprezentuje jedną z najważniejszych instytucji w państwie, jeden z filarów i fundamentów państwa demokratycznego prawa - powiedział dziś Joachim Brudziński.

- Chcę wierzyć, wierzę w to głęboko, że pan prezes Banaś w sytuacji, w której okazałoby się, że są poważne zastrzeżenia i zarzuty, zachowa się tak jak trzeba - dodał szef sztabu PiS.

- W tej chwili wpływ rządu, większości, partii politycznej w tej konstrukcji prawnej, jaka obowiązuje wokół osoby prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jest ograniczony - powiedział Brudziński. Prezes NIK posiada bowiem immunitet i nie może być odsunięty ze stanowiska.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA