fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Sondaż: Czy należy ujawnić stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Czy stan zdrowia lidera partii rządzącej powinien być znany publicznie? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Kaczyński od kilku tygodni nie pojawia się publicznie - PiS informował, że ma to związek z kłopotami lidera partii z kolanem. Media informowały, że problem jest na tyle poważny, że prezes być może będzie musiał przejść operację, która może się wiązać nawet z sześciomiesięczną rehabilitacją. Czytaj więcej

Do pewnego stopnia stan zdrowia prezesa partii rządzącej, a zarazem najbardziej wpływowej osoby w państwie, jest sprawą prywatną. Ale trudno nie zauważyć, że ta sprawa zaczyna być jedną z osi, wokół których kręci się życie publiczne – zauważa Michał Szułdrzyński. 

Prof. Jacek Knopek z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu w rozmowie z serwisem rp.pl przypomina, że stan zdrowia najważniejszych politycznie osób w państwie od zawsze budził zainteresowanie i wywoływał nadmierne emocje. Czytaj więcej

Prawie połowa badanych uważa, że stan zdrowia lidera partii rządzącej powinien być znany publicznie. 28 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania a częściej niż co czwarty nie ma opinii w tej sprawie. Wśród badanych to częściej mężczyźni (48 proc.) oraz ankietowani o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (53 proc.) uważają, że takie informacje powinny być publiczne.

- Tego zdania są też najczęściej badani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (55 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek osób, które są za upublicznianiem takich informacji – od 37 proc. wśród badanych do 24 lat do 59 proc. wśród ankietowanych powyżej 50. roku życia - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA