fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Nie żyje prof. Bogusław Banaszak

Prof. Bogusław Banaszak
www.uz.zgora.pl
Nie żyje prof. Bogusław Banaszak - specjalista od prawa konstytucyjnego i prawa administracyjnego. Był przedstawicielem Polski w Komisji Weneckiej oraz sędzią Trybunału Stanu.

Był profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Zielonogórskiego i Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji (od 2014 r.) oraz profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy (od 2005 r.). Od 2014 r. kierował Katedrą Prawa Konstytucyjnego na UZ. Wypromował 36 doktorów (w tym 5 w Niemczech) i ponad 400 magistrów.

W listopadzie 2010 r. został zgłoszony przez posłów Platformy Obywatelskiej jako kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, jednak po ujawnieniu zarzutów o plagiat zrezygnował z kandydowania.

Przygotowywał opinie dla Biura Analiz Sejmowych w czasie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego, a także głosowania Sejmu RP w Sali Kolumnowej. Przygotowywane przez niego ekspertyzy były korzystne dla Prawa i Sprawiedliwości .

W kwietniu 2016 został nominowany przez rząd Beaty Szydło jako przedstawiciel Polski w Komisji Weneckiej. W styczniu 2017 wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA