fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Tacy sami jesteśmy jak ci w PO czy SLD". Nagrano działaczy PiS

Logo PiS
materiały prasowe
Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami - słyszymy na nagraniu rozmowy dwóch dolnośląskich działaczy PiS opublikowanym przez telewizję Dami.

Jak podaje Onet kierownictwo partii ma - w związku z nagraniem - ogłosić "radykalne decyzje".

Rozmowa, której fragmenty opublikowała telewizja Dami, dotyczyła przejęcia władzy w regionie przez Kamila Zielińskiego, uważanego za człowieka szefa KPRM Michała Dworczyka. Część działaczy przeciwnych tej nominacji skierowała petycję do Jarosława Kaczyńskiego.

Konflikt zaczął narastać, gdy do PE trafiła Anna Zalewska, była minister edukacji, która przed wyjazdem do Brukseli była szefową dolnośląskich struktur PiS. Po tym jak zalewska została europosłem szefem okręgu został Dworczyk, który na swojego przedstawiciela wyznaczył Kamila Zielińskiego.

Nagranie zawiera zapis rozmowy Bartłomieja Grzegorczyka (były doradca wicewojewody) i Janusz Czyża (ojczym Kamila Zielińskiego) z Radosławem Łozińskim, który podpisał się pod petycją do prezesa PiS. 

Podczas nagranej rozmowy pada wiele ostrych słów. – Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię - mówi Czyż.

– Jeden dał ci pracę, drugi może ci ją odebrać - wtórował mu Grzegorczyk.

Politycy przekonują też, że nominacja Kamila Zielińskiego została zaakceptowana przez kierownictwo partii. - I nikt nam tu nie wejdzie – ani pani marszałek (Sejmu Elżbieta Witek - red.), a panią europoseł (chodzi o Zalewską - red.) to będziemy tylko zapraszać. I też nie będzie mogła mieszać ani coś - mówi Czyż.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA