fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Ruch Hołowni zastąpiłaby w Sejmie PSL

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, do Sejmu dostałoby się pięć partii. Wymaganego progu nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Ponad 10 proc. ankietowanych zagłosowałoby na ruch Szymona Hołowni.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, najwięcej głosów uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. Zjednoczoną Prawicę popiera 41,4 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Na drugim miejscu z wynikiem 23,02 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Dwucyfrowy wynik uzyskałoby Stowarzyszenie Polska 2050. Na ruch Szymona Hołowni chciałoby zagłosować 12,12 proc. respondentów.

– Wynik formacji Szymona Hołowni. Odtwarza ona jego poparcie z wyborów prezydenckich, agregując tym samym stały elektorat poszukujący zmiany, świeżości i nadziei w polityce – uważa dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

Do Sejmu dostałyby się również Lewica (9,98 proc.) i Konfederacja (8,54 proc.). Wymaganego progu nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza głos oddałoby 4,24 proc. osób.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-9 lipca na grupie 1058 dorosłych Polaków. 

Źródło: SE.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA