fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dera: Nie ma żadnego sztabu kryzysowego. Monitorujemy

fot. Radio Plus
- Nie ma żadnego sztabu kryzysowego, ale oczywiście jest to monitorowane - powiedział Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, zapowiadając reakcję Andrzeja Dudy na ewentualne oskarżenia Władimira Putina pod adresem Polski na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie.

W organizowanym 23 stycznia w Yad Vashem, w przededniu 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Światowym Forum Holokaustu weźmie udział kilkudziesięciu przywódców państw świata.

Dowiedz się więcej: Dziś Światowe Forum Holokaustu

W uroczystościach nie bierze udziału prezydent Andrzej Duda, który odmówił przyjazdu do Jerozolimy po tym, jak organizatorzy nie przewidzieli zabrania przez niego głosu w trakcie uroczystości.

- Nie ma żadnego sztabu kryzysowego, ale oczywiście jest to monitorowane. Są osoby - ministrowie, doradcy - które będą analizowały chociażby wypowiedzi prezydenta Rosji i w zależności od tego, jakie padną słowa, będą adekwatne reakcje - zapowiedział w Radiu Plus prezydencki minister Andrzej Duda.

O powołaniu „sztabu kryzysowego” u prezydenta informowało trzy dni temu radio RMF FM. „W Kancelarii Prezydenta powstaje sztab ekspertów od komunikacji oraz historyków. Mają na bieżąco wychwytywać kłamstwa Władimira Putina. W czwartek prezydent Andrzej Duda ma też umówioną serię wywiadów w polskich mediach” - podawała stacja.

- Jeżeli będą wypowiedzi szkalujące Polskę to reakcja będzie szybka - zapewnił Dera. Dodał, że może nią być wypowiedź prezydenta Dudy, który przebywa na Forum Ekonomicznym w Davos.

- Tam są media z całego świata. Również wypowiedź pana prezydenta zostanie na tyle mocno wyartykułowana, że dojdzie do opinii światowej - zapowiedział. Niezależnie od tego na wieczór planowana jest wypowiedź prezydenta dla mediów. 

Źródło: Radio Plus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA