fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Andrzej Duda stara się o spotkanie z bohaterem z Londynu

AFP
Prezydent Andrzej Duda liczy na spotkanie z Polakiem, który brał udział w zatrzymaniu zamachowca na Moście Londyńskim - informuje Onet.pl

Prezydent Andrzej Duda uczestniczy w Londynie w szczycie NATO. Przy okazji wizyty w Wielkiej Brytanii chce spotkać się z Polakiem, który przyczynił się do powstrzymania zamachowca na Moście Londyńskim.

Jak informuje Onet.pl, do spotkania miało dojść wczoraj, jednak Brytyjczycy odmówili ze względów bezpieczeństwa. Otoczenie prezydenta nie rezygnuje z tego pomysłu, jednak na drodze może stanąć napięty grafik spotkań Andrzeja Dudy.

Jeśli do spotkania nie dojdzie, kancelaria prezydenta będzie dążyła do realizacji tego podczas dwustronnej wizyty Andrzeja Dudy w Londynie. Nie jest jeszcze znany jej termin.

Brytyjskie media początkowo informowały, że 38-letni Polak był osobą, która rzuciła się na nożownika z kłem narwala. Szczegóły zdarzenia opisał dyrektor Fishmongers' Hall.

Polak pracował tego dnia w podziemiach budynku. Gdy usłyszał krzyki na wyższych piętrach, pobiegł na miejsce. Widząc napastnika, sięgnął po duży kij wiszący na ścianie. 

Kieł narwala rzeczywiście był wykorzystany podczas bójki na moście, jednak użyła go inna osoba. Polak był tym, który ruszył na napastnika bez żadnego sprzętu.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA