fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Andrzej Duda włączy się w rozmowy nt. Bliskiego Wschodu

Andrzej Duda
Fotorzepa, Robert Gardziński
Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta mówił w radiowej Trójce, że Andrzej Duda aktywnie włączy się w rozmowy podczas międzynarodowego szczytu poświęconego sytuacji na Bliskim Wschodzie. Spotkanie odbędzie się w Polsce w połowie lutego.

Spotkanie ma mieć rangę ministerialną, jednak prezydent Andrzej Duda chce uczestniczyć w dialogu. "Chcemy rozmawiać z każdym na takim poziomie, na jakim uważamy to za stosowne" - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w Trójce. Tłumaczył, że prezydentowi chodzi o to, żeby pomagać w podejmowaniu różnych rozmów i decyzji. "Prezydent bardzo aktywnie się w te rozmowy włączy" - zapowiedział Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta Dudy tłumaczył, że lutowa konferencja nie jest skierowana przeciwko Iranowi. Główny jej temat to budowanie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, ponieważ bezpieczeństwo i stabilność w tym regionie leżą w interesie całej wspólnoty międzynarodowej i są przedmiotem jej troski.

Czytaj także: Szczyt o Bliskim Wschodzie. Amerykanie pomagają PiS


Błażej Spychalski podkreślił, że nieprzypadkowo konferencja odbędzie się w Polsce, bo "nasz kraj ma wiele możliwości dobrych rozmów z partnerami na Bliskim Wschodzie, mamy bardzo dobrą wiedzę o sytuacji na Bliskim Wschodzie".

Dodał, że spotkanie jest wyzwaniem i zarazem nobilitacją dla Polski, dla naszej pozycji międzynarodowej, ponieważ potwierdza, że "Polska jest ważnym partnerem, postrzeganym przez wiele krajów jako ten, który może rozmawiać z takimi podmiotami, z którymi inni mają problemy".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA