fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Francja: Aresztowano jednego z liderów "żółtych kamizelek"

Eric Drouet
AFP
Eric Drouet, jeden z przywódców antyrządowych demonstracji "żółtych kamizelek", został zatrzymany przez francuską policję i umieszczony w środę w areszcie za zorganizowanie protestu w Paryżu bez uprzedniego zgłoszenia - informuje agencja AFP, powołując się na źródła w prokuraturze.

Droueta, oprócz nowej sprawy, czeka inny proces, związany z noszeniem przez niego broni. Aresztowania dokonano w momencie, gdy lider protestujących udawał się na kolejny protest na Pola Elizejskie.

W środę przed restauracją obok słynnego Łuku Triumfalnego, pojawiło się kilkudziesięciu demonstrantów i bez powodzenia czekała na pojawienie się Droueta.

Drouet został po raz pierwszy aresztowany w zeszłym miesiącu. 5 czerwca czeka go proces za "noszenie zabronionej broni kategorii D" - poinformował AFP organ sądowy.

Areszt działacza mocno skrytykował radykalny lewicowy polityk Jean-Luc Melenchon, ostry krytyk Macrona. "Ponownie aresztowano Erica Droueta, dlaczego? Nadużycie władzy. Upolityczniona policja celuje i nęka przywódców ruchu żółtych kamizelek" - napisał na Twitterze.

Protesty "żółtych kamizelek" zaczęły się w listopadzie, po decyzji o wzroście podatków paliwowych. Szybko przekształciły się w szerszą rewoltę przeciwko probiznesowej polityce prezydenta Emmanuela Macrona. Protestujący wielokrotnie ścierali się z policją w Paryżu i innych dużych francuskich miastach.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA