fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Paweł Adamowicz zaprasza Mariusza Błaszczaka na Westerplatte

Fotorzepa, Karol Kacperski
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przekazał szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi list z życzeniami z okazji święta Wojska Polskiego. Minister został zaproszony na uroczystości na Westerplatte

Kilka dni temu Mariusz Błaszczak skrytykował decyzję Pawła Adamowicza o niezaproszeniu wojska na uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowane na Westerplatte. - Żądam od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji. Nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego - powiedział szef MON.

- Jest to skandal, to sytuacja nie do pomyślenia. Przypominam prezydentowi Gdańska, że Gdańsk jest częścią Rzeczypospolitej Polskiej, a Westerplatte to miejsce symboliczne, pokazujące męstwo polskiego żołnierza - zauważył Błaszczak.

Wczoraj prezydent Gdańska wysłał do ministra list. "Składam na Pańskie ręce gorące życzenia z okazji Dnia Wojska Polskiego, które za Pańskim pośrednictwem chciałbym skierować do wszystkich żołnierzy polskiej armii. Życzę, by odpowiedzialna służba Ojczyźnie była dla każdego z nich źródłem prawdziwej dumy" - napisał Paweł Adamowicz.

"Korzystając z tej okazji, pragnę w imieniu mieszkańców Gdańska oraz własnym zaprosić Pana jako Ministra Obrony Narodowej RP na uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które tradycyjnie odbędą się 1 września 2018 roku o godzinie 4.45 na Westerplatte" - czytamy dalej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA