fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Staniszkis: PiS powinno powiedzieć "zapędziliśmy się"

Jadwiga Staniszkis
Fotorzepa/ Waldemar Kompała
Prof. Jadwiga Staniszkis skomentowała w TVN24 działania PiS w sporze o zmiany prawne dotyczące Trybunału Konstytucyjnego.

Pierwszą rekomendacją Komisji Weneckiej po wydaniu w piątek opinii na temat Trybunału Konstytucyjnego w Polsce jest opublikowanie środowego wyroku Trybunału.

Przewodniczący Komisji Gianni Buquicchio powiedział dziennikarzom, że „orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego muszą być wprowadzane w życie i publikowane”.  Dodał, że jest to bardzo ważne dla demokracji.

Socjolog Jadwiga Staniszkis powiedziała w TVN24, że minister Witold Waszczykowski zwracając się o opinię do Komisji Weneckiej "nie przewidział, jak głęboko ta ustawa jest antykonstytucyjna".

W ocenie Staniszkis, konflikt wokół TK jest używany przez PiS do konsolidacji własnego środowiska. - Selekcji tych, którzy poddadzą się tej retoryce oraz tych, którzy się będą ewentualnie buntowali, by wyrzucić ich za burtę. Ale to wszystko jest błędne i archaiczne - podkreśliła socjolog. - PiS powinno powiedzieć: zapędziliśmy się, ogłaszamy wyrok, odrzucamy ustawę naprawczą i zaczynamy realizować trudny projekt łączenia rozwoju z większą sprawiedliwością społeczną - dodała.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA