fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Komisja chce Trybunału Stanu dla Tuska. "Kaczyński w desperacji"

Donald Tusk został przesłuchany przez sejmową komisję ds. VAT
Fotorzepa / Jerzy Dudek
"(Jarosław) Kaczyński musi być w desperacji skoro chce przykryć ciąg afer PiS wnioskiem o Trybunał Stanu dla D(onalda) Tuska i E(wy) Kopacz" - tak poseł PO Marcin Kierwiński skomentował słowa przewodniczącego komisji ds. VAT, Marcina Horały, który po zakończeniu prac komisji, w oparciu o jej ustalenia, zaproponował postawienie przed Trybunałem Stanu m.in. byłego premiera Donalda Tuska i byłej premier Ewy Kopacz.

Projekt raportu z prac sejmowej komisji ds. VAT liczy około 500 stron. Dokument powstał na podstawie przesłuchań ponad 60 świadków i zgromadzonych do tej pory materiałów.

Z szacunków Ministerstwa Finansów wynika, że luka w podatku VAT za rządów PO–PSL wyniosła ponad 250 mld zł. Sejmowi śledczy wzięli pod lupę lata 2007–2015, sprawdzając, czy doszło do zaniedbań i zaniechań organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego.

Komisja ds. VAT powstała na początku lipca 2018 roku.

"Nie wątpię, ze Trybunał Stanu będzie miał pełne ręce roboty, ale po przegranych przez PiS wyborach" - tak Kierwiński podsumował na Twitterze rekomendację komisji przedstawioną przez Horałę.

Z kolei kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych, były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz kpił, że za jednym zamachem można wnioskować o Trybunał dla "(Jarosława) Kaczyńskiego, (Beaty) Szydło i (Mateusza) Morawieckiego". "Wiedziałem, że ta komisja skończy się absurdem" - dodał.

"Tak wygląda panika na Nowogrodzkiej" - napisał z kolei Marcin Bosacki, były rzecznik prasowy MSZ w rządzie PO-PSL, w 2019 roku kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do PE.

"Czołówka bezczelnych w PiS" - napisał z kolei o Horale były wicepremier Leszek Balcerowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA