fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Wikipedia przestaje korzystać z "Daily Mail" jako ze źródła informacji

materiały prasowe
Redaktorzy Wikipedii ogłosili, że przestaną akceptować linki prowadzące do strony internetowej brytyjskiego tabloidu "Daily Mail" wskazane przez internautów tworzących wpisy jako źródło podawanych przez nich informacji. Powód? "Daily Mail" uznano za niewiarygodne źródło.

"Daily Mail" i serwis "Mail Online" uznano za "zasadniczo niewiarygodne" a ich użycie zostało "generalnie zakazane, szczególnie w sytuacji, w której autor nie wskazuje innych wiarygodnych źródeł danej informacji.

W oświadczeniu w tej sprawie czytamy, że "Daily Mail" znany jest z niestarannego sprawdzania faktów, gonienia za sensacją i publikowania sfabrykowanych materiałów.

W odpowiedzi na zarzuty, że w ten sposób Wikipedia arbitralnie odcina się od jednego ze źródeł informacji, autorzy oświadczenia piszą: "Jeśli są tematy, w których 'Daily Mail' jest źródłem wiarygodnym, wówczas bardziej wiarygodne źródła (pozbawione wad "Daily Mail") również powinny podawać tę informację i mogą być przywoływane zamiast "Daily Mail".

Osoby redagujące Wikipedię zostały już poproszone, by przejrzeć wpisy i zmienić cytaty, których źródłem jest "Daily Mail" na "odpowiednie źródła".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA