fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieskończenie Niepodległa

Orędzie pary prezydenckiej: Jutro świętujmy razem

KPRM/ Igor Smirnow
Prezydencka para Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wygłosili orędzie z okazji Święta Niepodległości.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli Polakom życzenia z okazji Święta Niepodległości.

- Sto lat temu, 11 listopada 1918 roku, właśnie tutaj, na Zamku Królewskim w Warszawie, Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnictwo nad wojskami polskimi, a trzy dni później – pełnię władzy nad niepodległym państwem polskim - powiedział prezydent.

Prezydencka para podkreśliła, że Polacy wykorzystali daną im szansę o odzyskali własne państwo. Stało się tak dzięki "poczuciu narodowej tożsamości, siły wspólnoty i umiejętności przywódców".

Padła również uwaga o tym, że tuż po odzyskaniu niepodległości Polki, jako jedne z pierwszych kobiet w Europie, uzyskały pełnię praw obywatelskich. Bo to również dzięki nim, przekazującym dzieciom i wnukom polską tradycję i pamięć, w ten sposób walcząc o niepodległą Polskę.

Prezydencka para podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Dziękuję wszystkim, którzy w odpowiedzi na mój apel nadali obchodom stulecia charakter obywatelski, powszechny i lokalny. Dziękuję za tysiące wystaw, koncertów, widowisk, iluminacji, konkursów i imprez sportowych - powiedział Duda.

Prezydent i Pierwsza Dama zaprosili wszystkich Polaków do wspólnych obchodów jutrzejszego święta.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA