fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Dziewięć wieczorów z pianistami

AdobeStock
Zgodnie z wieloletnią tradycją październik 2020 miał zdominować Konkurs Chopinowski. Zamiast tego zagrają jego dawni laureaci.

Ze zrozumiałych względów kolejny Konkurs Chopinowski został przełożony o rok. By jednak nie zabrakło i teraz wielkiej muzyki, organizatorzy zaproponowali dziewięć wyjątkowych – jak na czasy pandemii – recitali.

Jako pierwszy w najbliższy czwartek w Filharmonii Narodowej zagra triumfator z 2015 roku, Koreańczyk Seong-Jin Cho. W kolejnych dniach października wystąpią pianiści, których kariera rozpoczęła się od Konkursu Chopinowskiego.

Przyjadą ci, których dobrze znamy, choćby z tegorocznego Festiwalu Chopin i jego Europa (Nelson Goerner, Gabriela Montero, Lukas Geniušas, Szymon Nehring). Ale będą też dawno niesłyszani Kate Liu i Eric Lu z USA oraz Francuzi Philippe Giusano i Marc Laforet.

Jedynie światowej sławy Fin Olli Mustonen nie jest kojarzony z warszawskim konkursem. Jego recital zaplanowano na 16 października. Cykl „Przed wielkim konkursem" zakończy zaś trzy dni później Amerykanin Kevin Kenner. Z Apollon Musagete Quartett wykona oba koncerty Chopina w wersji kameralnej.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA