fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zaśpiewją na PGE Narodowym

Taco Hemingway i Dawid Podsiadło. Plakat informuje o braku biletów
materiały prasowe
Już w sobotę największe młode gwiazdy – Dawid Podsiadło i Taco Hemingway dadzą wspólny koncert w Warszawie.

Powodów do wspólnego występu dostarczają choćby dwa duety z Dawidem Podsiadłą z najnowszego albumu Taco Hemingwaya „Pocztówka z WWA, lato '19" – „W piątki leżę w wannie" oraz „Sanatorium", gdzie śpiewa również Rosalie. Obaj artyści już wcześniej podziwiali swoje dokonania. Jednak współpraca ograniczyła się do remiksu „Tamagotchi" i dwóch słów wypowiedzianych przez Dawida w utworze „Koła".

Hemingway dominował na rynku, łącząc siły z innym raperem Quebonafide pod szyldem Taconafide na płycie „Soma 0,5 mg" (2018). Ich tournée cieszyło się powodzeniem, tak jak solowa zeszłoroczna płyta Taco „Cafe Belga".

Każda z trzech solowych płyt Podsiadły, w tym zeszłoroczna „Małomiasteczkowy", rozeszła się przynajmniej w 150 tys. egz. (CD, winyle i digital). Dla innych artystów jest to poza zasięgiem.

Hitem było zeszłoroczne tournée Podsiadły.

– Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie 13 halowych koncertów, które łącznie podczas małomiasteczkowej trasy zobaczy 100 tys. ludzi. To duże ryzyko. Optowałem za klubowymi koncertami – mówił „Rz" Podsiadło, kiedy rozeszły się bilety na trzy koncerty na Torwarze. Ostatecznie wypełnił Torwar sześć razy. Łącznie frekwencja wyniosła 110 tys. ludzi. W tym roku dołożył koncerty w mniejszych ośrodkach – w klubach.

Zapytałem Dawida przy okazji premiery „Małomiasteczkowego", czy nie kusi go występ na Narodowym. Odpowiedział: „Może byłoby to możliwe. Na pewno będziemy podnosić poprzeczkę".

Zainteresowanie wokół wydarzenia podgrzewa fakt, że bilety na PGE Narodowy rozeszły się błyskawicznie. Mówi się o 70 tysiącach fanów na stadionie. A i tak zabrakło wejściówek. Duży popyt potwierdza spekulacja w sieci, włącznie z przypadkami nieuczciwych transakcji, bo wiadomo, że obaj artyści zagrają w tym roku tylko raz.

Podsiadłę będzie można zobaczyć na ekranie. Ma wystąpić, a jest też koproducentem, w polskiej wersji włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Jak w oryginale zagra Kasia Smutniak oraz Maja Ostaszewska i Tomasz Kot. Film „(Nie)znajomi" promuje piosenka Dawida „Najnowszy klip". Premiera w piątek, dzień przed koncertem.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA