fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Facebook zablokował konto polskiej firmy Brand24 i jej założyciela. Dlaczego?

YouTube / Michal Sadowski
Notowania polskiej spółki Brand24 tracą dziś kilkanaście procent po informacji o zablokowaniu jej konta przez Facebooka i Instagram. Co się dzieje?

Ponad 11 proc. do 32 zł tanieją dziś akcje spółki Brand24, notowanej na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy. Najwyraźniej inwestorów zaniepokoiła informacja o tym, że w serwisach Facebook oraz Instagram zablokowano konto firmowe spółki oraz konto jej założyciela, Michała Sadowskiego. Powód? Zarzuty o pobieranie przez Brand24 zbyt wielu danych z serwisu. 

Czytaj także:  Messenger na podsłuchu. Facebook spisywał nagrania 

Spółka wczoraj wieczorem zabrała głos w tej sprawie.

„Informujemy, że podjęliśmy kroki w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji z właścicielem obu platform. Jednocześnie podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu monitorowania serwisów. Na tym etapie nie mamy informacji na temat ewentualnego wpływu tego procesu na wskaźniki konwersji czy retencji klientów, a co za tym idzie, w konsekwencji – na wyniki operacyjne i finansowe Brand24” - czytamy w przesłanej przez spółkę informacji.

Podkreśla też ona, że od lat monitoring wspomnianych źródeł był ograniczony, a zmiany dostępności danych miały już miejsce w przeszłości.

„Brand24 od zawsze stosuje strategię monitoringu szeroko pojętego internetu, dostarczając klientom wartość płynącą z monitoringu milionów publicznych stron internetowych” - przekonuje w komunikacie spółka.

Czytaj także: Komisja Europejska boi się monopolu kryptowaluty Facebooka 

Michał Sadowski w krótkim filmie opublikowanym na YouTube przekonuje, że zaszła pomyłka.

Pod koniec sierpnia amerykański „Business Insider” opublikował materiał, w którym zarzucił firmie Brand24 zbieranie danych z serwisów społecznościowych. Według tej publikacji Brand24 wykorzystywał do tego niedostępne oficjalnie dane z aplikacji Instagrama. Więcej na: Onet.pl.

Źródło: rp.pl, onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA