fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Szarpanina przed kościołem w Gdańsku

W piątek wieczorem do kościoła pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej próbowały wtargnąć dwie kobiety. Wierni uniemożliwili im to. Sprawę bada policja.
diecezja.gda.pl
Dwie młode kobiety próbowały zakłócić w piątek wieczorem nabożeństwo w kościele pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela na w Gdańsku Osowej.

Na miejsce wezwano policję. Jedna z kobiet jest już zatrzymana, a tożsamość drugiej ustalają mundurowi.

Do tego incydentu doszło w piątek wieczorem w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej.

Dwie młode, agresywne kobiety wtargnęły do kościoła w trakcie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Wcześniej próbowały zapalić przed kościołem znicze, ale wierni uniemożliwili im to. Jak podaje portal trojmiasto.pl kobiety trzymały w rękach transparent, a wierni opuszczający świątynię nie pozwolili im wejść do środka.

Jedna z kobiet była bardzo agresywna, używała wulgaryzmów, szarpała się z osobami znajdującymi się w kościele.

Podczas szarpaniny jedna z kobiet uderzyła interweniującego mężczyznę telefonem komórkowym w głowę.

Już przed kościołem, awanturujące się i przeklinające kobiety zadzwoniły na policję, mówiąc, że jakoby to one są atakowane przez grupę około 20 osób. Jedna z nich zaczęła kopać stojących mężczyzn, a następnie wyciągnęła nóż.

Gdy radiowóz dotarł na miejsce żadnej z kobiet w pobliżu kościoła nie było.

- Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie znieważenia, do którego doszło wczoraj około godziny 20:40 w Gdańsku przy ul. Pegaza na terenie kościoła rzymsko-katolickiego pw. Chrystusa Zbawiciela – powiedziała lokalnemu portalowi st. asp. Karina Kamińska, rzecznik gdańskiej policji.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z przebiegu zdarzenia. Ustalili tożsamość jednej z kobiet, która zostanie przez nich przesłuchana i niewykluczone że usłyszy zarzuty. Sama zgłosiła się na komisariat. Jej koleżanka jest poszukiwana przez policję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA