fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Protest w Krakowie: "Mamy dość! #donStanislao"

Kardynał Stanisław Dziwisz
Fotorzepa, Piotr Guzik
Pod Kurią Metropolitalną w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej miał miejsce protest przeciwko kard. Stanisławowi Dziwiszowi po wyemitowanym wczoraj w TVN materiale, dotyczącym m.in. ukrywania czynów pedofilskich przez hierarchę.

Protest pod krakowską Kurią miał również charakter kolejnej demonstracji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji z przyczyn embriopatologicznych.

Zgromadzeni pod Kurią wznosili okrzyki "Chrońcie dzieci, nie pedofili", "Polska wolna od Dziwisza" czy "Dziwisz wiedział, nie powiedział".

W dokumencie Marcina Gutowskiego "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" wskazano, że nazwisko hierarchy przewija się w wielu sprawach związanych z pedofilią w Kościele katolickim, z czasów, gdy papieżem był Jan Paweł II.

Autor dokument wielokrotnie próbował uzyskać od kardynała Dziwisza odpowiedzi na pytania stawiane w materiale. Dziwisz jednak nie wyraził na to zgody, a po emisji dokumentu wydał oświadczenie, w którym zaapelował, aby "sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 "Don Stanislao" zajęła się niezależna komisja".

Źródło: krakow.naszemiasto.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA