fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Więzienie dla księdza za molestowanie w czasie rekolekcji

Pixabay
Ksiądz Paweł T. za przestępstwa seksualne wobec dzieci, które były pod jego opieką w trakcie rekolekcji, został skazany na 1,5 roku więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie podtrzymał wyrok wydany w styczniu ubiegłego roku przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Zmieniono jedynie konstrukcję prawną przestępstw, za które odpowiadał 53-letni ksiądz. 

Oprócz kary więzienia, ksiądz ma zakaz wykonywania wszelkiej działalności związanej z wychowywaniem i edukacją małoletnich. Paweł T. przez 15 lat ma zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją małoletnich i opieką nad małoletnimi.

Wyrok jaki zapadł przed Sądem Rejonowym został zaskarżony przez obrońcę księdza i prokuraturę. 

Dzisiejszy proces toczył się w trybie niejawnym. Wymierzona przez sąd kara jest surowsza od tej, o jaką wnioskowała prokuratura. Śledczy chcieli, by duchownemu karę więzienia zawieszono. W czwartek nie było go w sądzie na ogłoszeniu wyroku. 

Do molestowania chłopców dochodziło w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny. Ksiądz nocą przychodził do pokoi, w których spało trzech chłopców. Gdy spali, dotykał ich miejsc intymnych.

Ksiądz Paweł T. przez ponad 20 lat był diecezjalnym duszpasterzem młodzieży w rzeszowskiej kurii. Obecnie mieszka w domu księży emerytów. 

Źródło: Rzeszów News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA