fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Ludzkie szczątki znalezione w nuncjaturze w Rzymie. Jedna z największych włoskich zagadek rozwiązana?

AFP
Robotnicy pracujący przy renowacji odnaleźli w budynku nuncjatury apostolskiej w Rzymie ludzkie szczątki. Włoska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Według włoskich mediów naukowcy zajmujący się medycyną sądową chcą sprawdzić, czy znalezione kości to szczątki Emanueli Orlandi, 15-letniej córki pracownika Watykanu, która zaginęła w 1983 roku.

Watykan poinformował w oświadczeniu, że fragmenty kości zostały odkryte podczas prac renowacyjnych na terenie nuncjatury apostolskiej w stolicy Włoch, w pobliżu słynnego rzymskiego muzeum Villa Borghese.

Stolica Apostolska dodała, że dochodzenie prowadzi prokurator generalny Giuseppe Pignatone, który zlecił specjalistom sądowym ustalenie "wieku, płci i daty śmierci" osoby, do której należą szczątki.

Los Orlandi to jedna z największych tajemnic we współczesnej historii Włoch - pisze agencja Reuters.

Jej zniknięcie było początkowo wiązane z możliwą próbą uwolnienia przez nieznane osoby Mehmeta Ali Agcy, tureckiego zamachowcy na Jana Pawła II, który postrzelił papieża w 1981 roku i trafił do więzienia z wyrokiem dożywocia.

W 2005 r. anonimowa rozmówczyni telewizyjnego programu talk show powiedziała, że ??tajemnica domniemanego porwania Orlandi została pochowana wraz z Enrico "Renatino" De Pedisem - bossem, który niegdyś przewodził potężnemu gangowi Banda della Magliana, który terroryzował Rzym w latach 80. XX wieku. W 1990 r. boss zginął w mafijnych porachunkach - zastrzelono go na jednej z ulic stolicy Włoch.

Policja w 2012 roku otworzyła jego grób, znajdujący się w bazylice św. Apolinarego w Rzymie, szukając wskazówek, ale żadnych tropów tam nie znaleziono.

Oświadczenie Watykanu nie wspomina nic o Emanueli Orlandi.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA