fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

W Dzień Dziecka w kościołach modlitwa przebłagalna za aborcję

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski zachęca, by w Dzień Dziecka odmawiać w kościołach ekspiacyjną modlitwę za grzech aborcji. Do polskich parafii rozesłana została specjalna modlitwa.

Inicjatywa, która wyszła od świeckich, została poparta przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski - informuje "Nasz Dziennik".

Do parafii rozesłana została specjalna modlitwa. Będzie ona odmawiana w czasie nabożeństw, które odbywają się w pierwsze piątki miesiąca. 1 czerwca przypada właśnie w piątek.

- W Dniu Dziecka chcemy pamiętać o dzieciach dyskryminowanych w Polsce, które są zabijane w związku z podejrzeniem o chorobę – tłumaczyła Kaja Godek z Fundacji Rodzina i Życie, pełnomocniczka komitetu obywatelskiego "Zatrzymaj Aborcję", autorstwa którego projekt jest obecnie procedowany w Sejmie.

- Grzech aborcji jest jednym z największych grzechów przeciwko przykazaniu "Nie zabijaj". Przeżywane z okazji pierwszego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Serca ma aspekt wynagradzający. Na miłość wzgardzoną, odrzuconą, obrażoną my odpowiadamy wynagrodzeniem – tłumaczył w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" ks. Józef Gaweł, sercanin.

- Żeby chronić życie nie trzeba być człowiekiem wierzącym, ale jednocześnie nie można być uczciwie wierzącym i nie chronić życia. Dlatego oczywiste jest, że Kościół popiera i włącza sie w tego typu inicjatywy, jak modlitwa przebłagalna za grzech aborcji - tłumaczył z kolei w rozmowie z tygodniem "Niedziela" Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej.

Źródło: rp.pl/ KAI, Nasz Dziennik, Niedziela
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA