fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indie: "Maleńka" liczba zakrzepów po szczepieniach AstraZeneką

Mieszkańcy Indii w odzieży ochronnej
PAP/EPA
W Indiach wykryto 26 przypadków wystąpienia krwotoków i zakrzepów wśród osób zaszczepionych szczepionką AstraZeneca - podało indyjskie Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia podkreśla, że ryzyko wystąpienia takich objawów po szczepieniu jest "maleńkie" biorąc pod uwagę, iż w Indiach wykonano jak dotąd 164 mln szczepień z użyciem szczepionki AstraZeneca.

Indie po raz pierwszy poinformowały o wystąpieniu poważnych efektów ubocznych po podaniu szczepionki AstraZeneca.

Resort zdrowia informuje, że specjalny komitet dokonał przeglądu informacji o 498 przypadkach poważnych i ostrych efektów ubocznych po podaniu szczepionki AstraZeneca. 26 z nich dotyczyło pojawienia się zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Ministerstwo wylicza, że liczba incydentów zakrzepowo-zatorowych wynosi obecnie 0,61 na milion wykonanych szczepień - znacznie mniej niż w Wielkiej Brytanii (4) czy Niemczech (10).

W oświadczeniu resortu zdrowia czytamy o "maleńkiej" liczbie tego typu incydentów oraz o tym, że korzyści z podania szczepionki znacznie przewyższają ryzyko związane z jej podaniem.

Jednocześnie w Indiach nie wykryto przypadków zakrzepów u żadnej z 19 mln osób zaszczepionych indyjską szczepionką na COVID-19, Covaxin.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA