fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nie należy spodziewać się szerokiego poluzowania na majówkę

Fotorzepa, Michał Walczak
Po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostanie ogłoszona decyzja w sprawie obostrzeń. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że nie należy spodziewać się szerokiego poluzowania przepisów na weekend majowy.

Piotr Müller poinformował, że nowe przepisy będą obowiązywały od przyszłego poniedziałku. Pytany o szczegóły, odparł, że "można spojrzeć na to, w jakiej kolejności były te sektory zamykane". Przy otwieraniu rząd będzie kierował się odwrotną kolejnością.

- Rada Medyczna, w której skład wchodzą profesorowie medycyny od wirusologów po innych specjalistów nie rekomendowała takiego działania - mówił.

- Perspektywa weekendu majowego to jeszcze niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby pojawiło się jakieś szerokie poluzowanie - dodał.

Rzecznik rządu został również zapytany o sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Na pytanie, czy nie jest przedstawicielem rządu mniejszościowego, odpowiedział, że takie jest oczekiwanie opozycji.

- Cały czas jest większość parlamentarna, która ma zamiar rządzić do 2023 roku - mówił.

Müller komentując głosowanie w sprawie przekształcenia OFE odpowiedział, że rząd wróci do tego tematu. - Na posiedzeniu Sejmu jest wiele ustaw, które są procedowane. Jeżeli są jakieś propozycje poprawek, to z tego powodu się np. się ich nie proceduje na danym posiedzeniu - mówił.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA