fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wirginia Zachodnia: Zaszczepisz się przeciwko COVID-19, dostaniesz sto dolarów

Szczepionka przeciwko COVID-19
AFP
Wirginia Zachodnia przekaże obligacje oszczędnościowe warte 100 dolarów osobom w wieku od 16 do 35 lat, które zaszczepią się przeciwko COVID-19 - zapowiedział gubernator stanu Jim Justice.

- Młodzi mieszkańcy stanu nie szczepią się tak szybko, jak byśmy chcieli - przyznał gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice. Podkreślił także, że szczepienie młodych osób jest kluczowe.

Jak zapowiedział Justice, każdy mieszkaniec stanu w wieku od 16 do 35 lat otrzyma obligacje oszczędnościowe warte 100 dolarów, jeżeli zaszczepi się przeciwko COVID-19. Akcja zostanie sfinansowana ze środków z federalnego programu koronawirusowego. Szacuje się, że obligacje może otrzymać 380 tys. mieszkańców Wirginii Zachodniej.

Wirginia Zachodnia jest jednym ze stanów o najniższej liczbie zaszczepionych mieszkańców. Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło tam dotychczas 29 proc. z 1,8 mln mieszkańców.

Według szacunków "New York Times'a", Wirginia Zachodnia ma 16. najwyższy wskaźnik nowych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje także 12. miejsce pod względem hospitalizacji z powodu COVID-19.

Źródło: The New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA