fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Znów doba z rekordową liczbą zgonów chorych na COVID w Brazylii

Opieka nad chorym na COVID w Brazylii
AFP
W Brazylii w ciągu doby zmarło 2 286 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 - to największa dobowa liczba zgonów w tym kraju od początku epidemii. Zaledwie dobę wcześniej zanotowano poprzedni rekord dobowej liczby zgonów zakażonych.

We wtorek w Brazylii zmarły 1 972 osoby zakażone koronawirusem. W środę dobowa liczba zgonów zakażonych w tym kraju, po raz pierwszy od początku epidemii, przekroczyła 2 tysiące - wynika z danych brazylijskiego resortu zdrowia.

W ciągu ostatniej doby w Brazylii wykryto 79 876 zakażeń koronawirusem. Łącznie, od początku epidemii w kraju tym wykryto 11,2 mln zakażeń, zmarło 270 656 osób chorych na COVID-19.

Panamerykańska Organizacja Zdrowia (PAHO) poinformowała w środę, że współczynnik zakażeń w Brazylii jest "niepokojący".

Nową falę epidemii w tym kraju ma napędzać wariant koronawirusa wykryty po raz pierwszy w położonym w stanie Amazonas Manaus. Wariant, określany jako P.1 (często nazywany "brazylijskim"), jest bardziej zakaźny niż pierwotny szczep koronawirusa.

- Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją w Brazylii. Jest ona otrzeźwiającym przypomnieniem zagrożenia ponownym wzbieraniem fali epidemii: obszary ciężko dotknięte koronawirusem w przeszłości są podatne na zakażenia dziś - powiedziała dyrektor PAHO, Carissa Etienne.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA