fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Minister obrony znów poddał się kwarantannie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Mariusz Błaszczak po raz kolejny w ostatnim tygodniu trafił na kwarantannę w związku z kontaktem z osobą, u której wykryto COVID-19.

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u osoby, z którą miałem kontakt, służby sanitarne wydały decyzję kierującą mnie na kwarantannę" - napisał na swoim profilu na Twitterze Błaszczak. 

"W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby" - zapewnił Błaszczak.

Szef MON poprzednim razem trafił na kwarantannę 7 października. Wówczas też miał kontakt z zakażonym.

W ostatnim czasie zakażenie koronawirusem wykryto u Przemysława Czarnka, który w związku z tym dopiero 19 października (a nie dwa tygodnie wcześniej) został zaprzysiężony na nowego ministra edukacji i nauki.

W związku z wykryciem zakażenia u Czarnka na kwarantannę trafił były już szef MEN Dariusz Piontkowski, szef KPRM Michał Dworczyk i wicepremier Jacek Sasin.

W ostatnich dniach na kwarantannie przebywał też m.in. premier Mateusz Morawiecki (w związku z kwarantanną nie mógł być obecny na szczycie UE). Kwarantannie poddał się też wicepremier Piotr Gliński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA