fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Holendrzy chcą ograniczyć wjazd do Amsterdamu, Rotterdamu i Hagi

AFP
Władze Holandii rozważają wprowadzenie ograniczenia w podróżach do Amsterdamu, Rotterdamu i Hagi. Ma to być jeden z elementów walki z drugą falą epidemii koronawirusa.

Już w piątek premier Mark Rutte zapowiadała, ze planuje wprowadzić lokalne ograniczenia, ponieważ po wygaszeniu epidemii w sierpniu, we wrześniu liczba nowych zakażeń koronawirusem wzrosłą do ponad 2500 dziennie. 

Premier Holandii jednocześnie zadeklarował, że jest przeciwnikiem wprowadzenia drugiej blokady kraju, sprzeciwia się również obowiązkowemu noszeniu maseczek.

Holenderski nadawca publiczny NOS poinformował, że jeszcze w poniedziałek Rutte może ogłosić listę nowych ograniczeń. Wśród nich ma być rozszerzenie obecnych wytycznych dotyczących "pracy w domu", ewentualnie zamknięcie biur.

Bary i restauracje byłyby zamykane o 22, a kibice mieliby zakaz wstępu na imprezy sportowe.

W poniedziałek odnotowano w Holandii 2914 nowych zakażeń, niewiele mniej od niedzielnego rekordu - 2995. Pocieszające jest, że o wiele niższy niż w kwietniu jest liczba osób przebywających w szpitalach.

Władze apelują do mieszkańców o zachowanie bezpiecznego dystansu. Otwarte pozostaną placówki edukacyjne, a maseczki są obowiązkowe podczas korzystania w transportu publicznego.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA