fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ukraina: Polska w "czerwonej strefie". Kwarantanna albo negatywny wynik testu

AFP
W ciągu ostatniej doby na Ukrainie potwierdzono 1112 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 16 osób. Nowe zarządzenie Ministerstwa Zdrowia umieściło Polskę w tzw. "czerwonej strefie".

To już piąty dzień z rzędu z ponad tysiącem nowych przypadków. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w obwodach iwano-frankowskim - 115, lwowskim - 112, w Kijowie - 111 oraz w obwodach odeskim - 99 i czerniowieckim - 97.

Największym ogniskiem koronawirusa na Ukrainie jest nadal obwód lwowski. Łącznie we Lwowie chorych na Covid-19 jest już prawie dziesięć tysięcy osób.

W sobotę ministerstwo zdrowia Ukrainy opublikowało zaktualizowaną listę państw "zielonej" i "czerwonej" strefy. Według niej Polska znalazła się w strefie "czerwonej". Oznacza to, że Polacy przyjeżdżający na Ukrainę będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę lub mieć negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 48 godzin. Obowiązkiem kwarantanny mają zostać objęte też osoby, które na 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski.

Kwarantanną nie będą objęte m.in. dzieci poniżej 12 lat, osoby które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem, kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia. Kwarantanny nie będą musieli odbywać też pracownicy misji dyplomatycznych i konsulatów.

 

Dotychczas na Ukrainie wykryto 72 tysiące 168 przypadków zakażenia koronawirusem. Tysiąc 725 osób zmarło. Liczba aktywnych zakażeń sięga obecnie 30,9 tys. przypadków. Za ozdrowieńców uznano 39,5 tys. osób.
Łącznie przeprowadzono ponad milion testów.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA