fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

RPA: Zmarła córka Mandeli była zakażona koronawirusem

AFP
Zindzi Mandela, ambasador RPA w Danii, córka Nelsona i Winnie Mandeli, w dniu śmierci miała wykonany test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który dał wynik pozytywny - poinformował syn Zindzi Mandeli, Zondwa Mandela, w rozmowie z telewizją publiczną z RPA.

- To nie znaczy, że zmarła w związku z komplikacjami spowodowanymi przez COVID-19, po prostu test (na koronawirusa) dał u niej wynik pozytywny - powiedział syn zmarłej.

- Przeprowadzono kilka innych badań i ich wyniki dostarczą nam dalszych informacji o tym co mogło doprowadzić do jej śmierci - dodał Zondwa Mandela. Syn córki Nelsona Mandeli podkreślił, że rodzina czeka na wyniki autopsji zmarłej.

Zindzi Mandela, najmłodsza córka Nelsona i Winnie Mandelów zmarła w poniedziałek rano w szpitalu w Johannesburgu, w wieku 59 lat.

Jej pogrzeb ma odbyć się 17 lipca, dzień przed obchodami Dnia Nelsona Mandeli, rocznicy urodzin byłego prezydenta, która przypada 18 lipca.

Zindzi Mandela, podobnie jak jej rodzice, była działaczką walczącą z apartheidem.

Fundacja Dziedzictwa Desmonda i Leah Tutu w wydanym w związku ze śmiercią Zindzi oświadczeniu podkreśliła, że zmarła była "przez wielu traktowana jak dziecko narodu", a wraz z jej śmiercią "RPA straciła ważny łącznik pokoleniowy pomiędzy historią podziałów, a obietnicą lepszego, bardziej inkluzywnego, jutra".

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA