fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prezes Norenco odpowiada na zarzuty Norwegów

AFP
Norweskie media poinformowały dziś rano, że Polska zablokowała wysyłkę setek tysięcy butelek środka odkażającego produkowanego w norweskiej fabryce koło Lublina. Prezes zarządu Norenco Polska w rozmowie z Onetem zaprzecza, by rząd zabrał jakikolwiek towar.

Portal thelocal.np opublikował dziś artykuł na temat zablokowania przez Polskę wysyłki do Norwegii środków dezynfekujących. Lokalne media informowały, że skonfiskowano środki do dezynfekcji.

Więcej informacji w tej sprawie przedstawił w rozmowie z Onetem prezes zarządu Norenco Polska.

- Norwegia zamówiła towar, ale ze względu na zakaz eksportu środków dezynfekujących zamówienia te zostały wstrzymane. Nie wyprodukowaliśmy towaru. Nic nie zostało skonfiskowane. Otrzymaliśmy decyzję negatywną w związku z zapytaniem o wysyłkę towaru do Norwegii i ta decyzja jest przez nas respektowana. Rozumiemy, że rząd Polski chce chronić swoich obywateli i my również robimy wszystko, aby im zapewnić ochronę - przekazał Grzegorz Daniluk.

W związku z publikowanymi dziś w informacjami, na stronie Norenco Polska pojawiło się oświadczenie: "NORENCO POLSKA SP Z O O absolutnie nie podpisuje się pod artykułami skierowanymi w naszą firmę, które znajdują się w sieci. Te informacje są nieprawdziwe. Rozumiemy sytuację w Polsce i wszystkie nasze moce produkcyjne skierowane są na rynek polski. Zgłosiliśmy zapytanie do wojewody o możliwość wysyłki. Dostaliśmy odpowiedź negatywną. Norenco Norge w Norwegii nie rozumie naszej sytuacji w Polsce i przekazuje błędne informacje. Żaden towar nie został zatrzymany ani skonfiskowany przez władze polskie."

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA