fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Pierwszy przypadek śmiertelny koronawirusa w Belgii

AFP
Belgia poinformowała w środę o pierwszym śmiertelnym przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 w tym kraju.

Feralna Służba Zdrowia Publicznego Belgii (Public Health Federal Service) poinformowała w środę rano o pierwszym śmiertelnym przypadku Covid-19 - choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Zmarły to 90-latek, który był pacjentem kliniki w Brukseli.

Do środy w Belgii wykryto 267 przypadków zarażenia się wirusem SARS-CoV-2.

W ubiegły piątek liczba wykrytych w Belgii przypadków gwałtownie wzrosła - doszło wówczas do ich podwojenia.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan w grudniu 2019 roku, choć chińscy epidemiolodzy nie mają pewności, czy wirus nie pojawił się wcześniej, w innej części Chin lub nawet w innym kraju.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

7 stycznia 2020 roku władze Chin potwierdziły, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA