fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

"China Daily": Świat powinien uczyć się od Chin walki z wirusem

AFP
Reszta świata powinna uczyć się od Chin i przestrzegać reguł wczesnego wykrywania, wczesnego poddawania kwarantannie i wczesnego leczenia, aby powstrzymać globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa - pisze we wtorek "China Daily" w artykule redakcyjnym.

"China Daily" zwraca uwagę, że Singapur, Japonia i Korea Południowa "oparły swoją odpowiedź na pojawienie się wirusa na doświadczeniach i lekcji wyciągniętej z udanej bitwie Chin z wirusem", a obecnie Chiny "aktywnie dzielą się" swoimi najlepszymi praktykami.

Chiński dziennik ubolewa jednak, że "nie wszystkie kraje uważnie" śledzą chińskie rozwiązania, co zwiększa prawdopodobieństwo, że epidemia się pogorszy.

"Pomimo bezapelacyjnej powagi sytuacji, niektóre kraje próbowały umniejszać ryzyko, a kroki, które podjęły były nie tylko niewystarczające, aby kontrolować pandemię w swoim kraju, ale również niewystarczające do tego, by przeciwdziałać transmisji wirusa do innych państw" - pisze "China Daily".

Dziennik pisze, że "drastycznie pogarszająca się sytuacja" w niektórych krajach pokazuje jak ważne są środki zmierzające do "udoskonalenia kwarantanny i leczenia".

Prezydent Chin Xi Jinping w rozmowie z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem sprzed tygodnia stwierdził, że starania Chin zmierzające do opanowania epidemii dały reszcie świata "cenny czas" na przygotowanie własnej reakcji.

Na terenie Chin w poniedziałek wykryto tylko jedne zarażenie w granicach kraju - w Wuhan, mieście, w którym pojawiło się pierwsze ognisko epidemii na świecie. Pozostałe 20 wykrytych przypadków to zarażenie wirusem osób, które przyjechały do Chin spoza ich granic.

Źródło: China Daily
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA