fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: 21 nowych przypadków wirusa, 20 dotyczy przybyłych spoza Chin

AFP
W Chinach kontynentalnych wykryto w poniedziałek tylko jeden przypadek zarażenia się koronawirusem wewnątrz kraju - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego. Łącznie jednak w Chinach wykryto 21 nowych zachorowań - z czego 20 dotyczy osób przybyłych do Chin spoza ich granic.

W porównaniu do niedzieli liczba nowych przypadków zarażenia się koronawirusem w Chinach wzrosła o pięć, ale jednocześnie liczba zarażeń do których doszło na terenie Chin spadła o trzy.

Do jedynego zarażenia się wirusem na terenie Chin doszło w Wuhan - mieście, które było pierwszym ogniskiem koronawirusa na świecie.

Chiński dziennik "China Daily" w związku z opanowaniem epidemii w Chinach, przy jednoczesnym rozszerzaniu się jej w Europie i na świecie radzi innym państwom, aby "uczyły się od Chin zasad wczesnego wykrywania, wczesnego poddawania kwarantannie i wczesnego leczenia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby".

Komisja Zdrowia Publicznego Chin podkreśla, że od czterech dni w kraju liczba "importowanych" przypadków wirusa przewyższa liczbę lokalnych zarażeń.

W poniedziałek wirusa wykryto w Pekinie u dziewięciu osób przybyłych spoza granic Chin, a w Szanghaju - u trzech takich osób. Łącznie koronawirusa wykryto już u 143 osób, które przybyły do Chin spoza ich granic.

Łącznie w Chinach wykryto jak dotąd 80881 przypadków koronawirusa.

Z powodu zarażenia się nim w Chinach zmarło 3226 osób - w poniedziałek liczba ta zwiększyła się o 13.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA