fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Morawiecki: Laboratoria przygotowane na koronawirusa

Twitter/Kancelaria Premiera
- Rozmawialiśmy ze wszystkimi wojewodami i wojewódzkimi inspektoratami sanitarnymi o tym, co trzeba robić w celu ograniczania ryzyka. Mamy gotowe dwa laboratoria i uruchamiamy kolejne laboratoria inspekcji sanitarnej - mówił o przygotowaniach na wypadek pojawienia się w Polsce koronawirusa premier Mateusz Morawiecki.

- Dzisiaj rano przeprowadziliśmy szczegółowe konsultacje z ministerstwem zdrowia, GIS-em i osobami, które specjalizują się w dziedzinie medycyny. Ten wirus jest coraz bliżej Europy i mamy przypadki zachorowań w kilku europejskich państwach - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj także: Siódma ofiara koronawirusa we Włoszech

- Przeprowadziliśmy z wojewodami szerokie konsultacje ws. koronawirusa. Jesteśmy gotowi na jego ewentualne pojawienie się - zapewnił.

- Dla wszystkich Polaków wracających z zagranicy przygotowaliśmy komunikaty SMS, w ramach których nastąpi odpowiedni przekaz zasobów informacji: jak należy się zachowywać, jakie są objawy pojawienia koronawirus i czego należy się wystrzegać - dodał szef rządu.

Osoby, które wracając do kraju samolotem muszą spodziewać się dodatkowych badań temperatury. Na pokładach samolotów LOT będą termometry, by szybko przeprowadzić badanie.

- Jestem na bieżąco w kontakcie z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent również przeprowadzał konsultacje ze specjalistami i jest informowany przeze mnie i ministra Łukasza Szumowskiego na bieżąco - mówił Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA