fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Kreml: Szanujemy wybór Ukrainy, ale czy wybory były legalne?

AFP
Moskwa oceni nowego ukraińskiego prezydenta po jego działaniach - tak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował wybór Wołodymyra Zełenskiego na nowego prezydenta Ukrainy.

- Będziemy mogli ocenić go po jego czynach - powiedział Pieskow komentując wybór dokonany przez Ukraińców.

Rzecznik Kremla podkreślił, że Rosja "szanuje wybór dokonany przez ukraińskich obywateli", ale zwrócił przy tym uwagę na problem z "legitymizacją procesu wyborczego".

- Legalność tych wybór generalnie stoi pod znakiem zapytania w sytuacji, w której 3 mln obywateli Ukrainy, którzy mieszkają w Rosji, nie miało prawa głosować w wyborach - oświadczył Pieskow.

Pieskow stwierdził też, że na razie jest za wcześnie, by mówić o tym, czy prezydent Rosji Władimir Putin pogratuluje zwycięstwa wyborczego Zełenskiemu. - Tak jak (za wcześnie jest), aby mówić o możliwościach ich współpracy - dodał.

Relacje Rosji i Ukrainy są bardzo napięte od 2014 roku, gdy Rosjanie zajęli Krym i przeprowadzili aneksję należącego do Ukrainy półwyspu. Społeczność międzynarodowa nie uznaje legalności tych działań uznając Krym za okupowany fragment terytorium Ukrainy.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA