fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Izrael: Policja zastrzeliła Palestynkę. "Chciała zaatakować"

AFP
Funkcjonariusze izraelskiej służby bezpieczeństwa zastrzelili Palestynkę, która - jak podaje izraelska policja - próbowała zaatakować ich nożem podczas kontroli przeprowadzanej na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Wszystko rozegrało się na punkcie kontrolnym na Zachodnim Brzegu - informuje Reuters. Palestynka miała umrzeć w wyniku obrażeń doznanych po postrzeleniu jej przez funkcjonariuszy.

Reuters przypomina, że na Zachodnim Brzegu dochodzi do aktów przemocy od momentu załamania się rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami w 2014 roku.

Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych widać mężczyzn ze strzelbami, którzy kontrolują kobietę. W pewnym momencie pada strzał, a kobieta wypuszcza przedmiot, który trzymała w ręku. Jeden z mężczyzn odkopuje następnie przedmiot tak, aby leżąca na ziemi kobieta nie mogła go dosięgnąć.

Rzecznik izraelskiej policji napisał na Twitterze, że "kobieta terrorystka próbowała dokonać ataku nożem" na punkcie kontrolnym. Do wpisu dodał zdjęcie noża leżącego na asfalcie.

Palestyński resort zdrowia podał, że kobieta zmarła w wyniku obrażeń odniesionych w pobliżu obozu Kalandia na Zachodnim Brzegu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA