fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Koronawirus. Mentzen o obostrzeniach: To co dzieje się wokół jest nielegalne

Sławomir Mentzen
tv.rp.pl
Na razie nawet gdybym chciał nie miałbym możliwości zaszczepić się przeciw koronawirusowi. Jestem przeciwnikiem obowiązkowych szczepień, każdy powinien sam zdecydować czy chce się zaszczepić czy nie - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem polityk Konfederacji, Sławomir Mentzen.

- Jestem młodym i w miarę sprawnym człowiekiem, więc za bardzo wirusa się nie boję. Nie żebym szczepionki się bał. W tym momencie nie czuję wielkiej ochoty, ani potrzeby szczepienia się. Na ten moment nie planuję szczepienia się - mówił Mentzen.

- Jeżeli ktoś uważa, że prawdopodobieństwo tego, iż będzie miał ciężki przebieg COVID jest większe niż prawdopodobieństwo ciężkiego NOP, powinien się zaszczepić - zaznaczył.

Jak wiceprezes partii KORWiN ocenia walkę rządu z epidemią koronawirusa?

- Oceniam ją tragicznie. To nie ocena, to kwestia faktów. Jeżeli spojrzymy na liczbę zgonów nadmiarowych na liczbę mieszkańców to zdaje się, że przodujemy w UE razem z Bułgarią - mówił Mentzen.

- Nie znamy jeszcze wszystkich konsekwencji obecnej walki z wirusem, ale widzimy jej obecne skutki. Wynika to z tego, że ludzie zostali przestraszeni przez media i polityków, boją się chodzić na badania, boją się badać swój stan zdrowia, to zbierze śmiertelny plon - ostrzegł Mentzen.

- Do grudnia wszystkie obostrzenia były nielegalne. Rząd rozporządzeniem chciał zamykać miliony ludzi w domach, nakazywać noszenie maseczek. W grudniu sytuacja się zmieniła, bo ustawa się zmieniła i teraz zdaje się, że dopuszcza, by rozporządzeniem zamykać ludziom firmy - ale problem z tym, że nie pozwala na to konstytucja. Wydaje się, że aby wprowadzać takie ingerencje jakie są wprowadzane trzeba byłoby wprowadzić stan wyjątkowy. W związku z tym wszystko co się wokół nas dzieje jest nielegalne - ocenił polityk Konfederacji.

- Nie da się zwalczyć wirusa przy otwartych granicach - mówił jednocześnie Mentzen dodając, że "krzywe zachorowań wyglądają we wszystkich krajach tak samo, niezależnie od tego czy jest lockdown, czy go nie ma".

- Nie ma żadnych przesłanek za tym, że lockdown zwalcza wirusa - dodał wiceprezes partii KORWiN.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA