fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Kierwiński: Będzie nowe otwarcie z udziałem Tuska

Marcin Kierwiński
tv.rp.pl
Myślę, że wszystko jest jasne, jeżeli chodzi o to, że będzie nowe otwarcie w PO i że z całą pewnością będzie w tym uczestniczył - nie przesądzam formuły - przewodniczący Donald Tusk - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko sekretarz generalny PO, poseł Marcin Kierwiński.

- Wiele spekulacji się pojawia, polityka to też kwestia budowania narracji. Po rozmowach Borysa Budki, Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego - po tym, jeżeli panowie będą chcieli informować o swoich ustaleniach, na pewno przekażą to mediom - zapowiedział Kierwiński.

- Jestem głęboko przekonany o tym, że my w kontekście wszystkich spekulacji, które się pojawiają, powinniśmy rozmawiać o celach jakie stawia sobie Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska. Tym celem jest odsunięcie PiS od władzy, aby uwolnić Polaków od złego rządu. Każde zaangażowanie, każdego polityka, zwłaszcza tak doświadczonego, tak bogatego jeśli chodzi o wiedzę polityczną, jak Donald Tusk, jest wielkim wzmocnieniem dla PO - dodał.

A czy Tusk, Budka i Trzaskowski mogą się nie porozumieć?

- Nie wyobrażam sobie takiego scenariusza - stwierdził.

Kierwiński dodał, że politycy ci na pewno będą współpracować w celu odsunięcia od władzy PiS.

- Staramy się zaproponować Polakom najlepszą ofertę organizacyjną, staramy się oferować ciekawe, dobre, potrzebne dla Polski rozwiązania programowe i staramy się punktować nieudolność PiS - zapewnił sekretarz generalny PO.

- Donald Tusk cały czas w polityce był aktywny - mówił też Kierwiński, który określił go mianem "polityka wagi najcięższej". Podkreślił jednak, że ważniejsze od tego kim zostanie Tusk jest realizacja celu jakim jest - jak powtórzył - odsunięcie PiS od władzy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA